avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2220 soluții astăzi
Forum Activitate Isabela21

Activitate Isabela21

Buna seara. Sunt cadru didactic si vreau sa-mi deschid un after school destinat doar in scop recreativ-educativ, fara servicii de cazare&mancare. Am inteles ca nu am nevoie de niciun aviz in acest sens, este adevarat? Va multumesc!
Răspuns la discuția Ce inseamna abuz in serviciu?
Multumesc frumos!
Buna ziua.As vrea sa stiu ce inseamna abuz in serviciu,in contextul in care o persoana este data in judecata pt abuz in serviciu?Mentionez ca persoana are functie publica si intamplarea s-a petrecut in mai 2011.Poate avea repercursiuni asupra persoanei in cauza?
Multumesc anticipat!

Răspuns la discuția CASS
Va multumesc domnule avocat,nu stiam care este topicul adecvat.Am luat legatura cu Casa de Asigurari de Sanatate prin e-mail si astept un raspuns la problema identificata.Inca odata,multumiri pentru amabilitatea de a raspunde oamenilor neinformati pe acest site!
Răspuns la discuția CASS
Chiar nu e nimeni informat cu privire la acest lucru?Sau am gresit topicul?Macar raspundeti-mi sa mut subiectul in topicul corespunzator ca nu stiu care e acela....
Discuție CASS
Buna seara. Am verificat de curiozitate pe site-ul casei de asiguri prin programul SIUI daca sunt asigurata si imi spune : "persoana nu este asigurata",dar cum este posibil asa ceva?eu sunt studenta si din cate stiu elevii si studentii pana la varsta de 26 de ani sunt asigurati la CASS si au anumite gratuitati pt serviciile medicale si cele de planning...nu mai este valabila aceasta lege si sunt asigurate doar cele care platesc contributie si elevii,exceptand studentii pana la 26 de ani?Multumesc!
Răspuns la discuția Indemnizatie copil
Va multumesc pentru lamuriri si va doresc o zi frumoasa!
Răspuns la discuția Indemnizatie copil
Si inca o intrebare: trebuie sa fiu casatorita pt a primii aceasta indemnizatie?
Răspuns la discuția Indemnizatie copil
Va multumesc pentru raspuns.Da,voi continua studiul si voi merge la facultate si cand voi avea copilul. Insa, unde pot sa aflu ce acte imi trebuiesc,unde se depun si pana cand?daca sunteti draguti, ca mi s-a spus sa ma interesez din timp.Multumesc!
Buna seara. Am si eu cateva nelamuriri si v-as fi recunoscatoare daca mi-ati raspunde.De curand am aflat ca sunt insarcinata,voi naste in septembrie,anul acesta si sunt studenta in anul I in cadrul Universitatii Bucuresti,cursuri la zi si as vrea sa stiu daca voi beneficia de indemnizatie pentru cresterea copilului.
Va multumesc anticipat!