avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1947 soluții astăzi
Forum Activitate oanacocor

Activitate oanacocor

bani are ca se ocupa cu alte lucruri.iar copilu nu am vrut eu sa il recunoasca ca nu il vroiam sa fie pe numele lui.dar tot ce ma interesa era sa vad daca pot face ceva banuiesc ca nu poate sa imi ia copilu din moment ce eu muncesc si el nu are nimic legal
nu.nu munceste dar dovezi am poze martori.deci pot sa castig daca il dau in judecata
da martori am ca a fost o relatie de 7ani.altfel cum pot dovedi sa cer pensia alimentara si tot ce ii se cuvine la copil in afara de adn.ca presupun ca ma ajunge foarte mult
buna ziua.
ce sanse de castig am daca dau in judecata pe fostul iubit ptr recunoasterea copilului si pensia alimentara.se poate sal oblige sa faca el testu adn?
Răspuns la discuția Durata indemnizatiei pentru CCC
buna ziua.daca vreau sa dau in judecata pe tatal copilului ptr recunoasterea copilului si pensia alimentara ce sanse de castig am.Copilul are 2ani
Răspuns la discuția Durata indemnizatiei pentru CCC
Am nascut prematur si a trebuit sa stau in cele 126 de zile.Daca copilu pe21 ianuarie fzce2ani in cat timp trebui sa ma intorc la munca.
Răspuns la discuția Durata indemnizatiei pentru CCC
Deci nu pana cand se implineste2ani de cand am depus dosaru ci pana in momentu cand face copilu 2ani.va multumesc
Daca am nascur in ianuarie si am depus dosaru in mai pana cand primesc indembizatia am nascut prematur si a trebuit sa termin concediu de 126zile.primesc indemnizatia pana in mai sau pana in ianuarie?