avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1799 soluții astăzi
Forum Activitate tyly11

Activitate tyly11

Buna ziua,
La 01.03.2012 am participat la o executare silita( fiind al doilea termen) a unui apartament, as dori sa stiu...daca persoana executata ar putea face contestatie?
Sub ce motive? in ce termen ar putea formula aceasta contestatie...15 zile de la adjudecare sau din momentul in care este instiintata ca apartamentul a fost adjudecat? Daca se accepta o eventuala contestatie, cat pot dura procedurile legale pana la solutionarea contestatiei?
Multumesc!
O zi frumoasa!
Multumesc pentru raspuns.
Inca sunt nelamurita ..la art.2(2) se mentioneaza despre alin.1(lit.a), iar eu ca optiune de concediu am ales alin.1(lit.b),....sa inteleg din raspunsul dvs ca ma incadrez la primul caz si ca nu mai sunt conditionata la 1200 ron , ci la 85% din media veniturilor?
Astept raspunsul dvs.
Multumesc inca odata.
Buna ziua.
Ma aflu in perioada de crestere copil pana la varsta de 2 ani, dar intre timp copilului ( care are acum 1 an si 6 luni) i s-a eliberat un certificat de handicap prin care s-a prelungit concediul, in acest caz am citit ca daca se anunta in termen de 60 de zile acest lucru nu am mai fi conditionati la 1200 de ron , ci s-ar calcula 85% din media veniturilor ( certificatul de handicap a fost eliberat in noiembrie 2012)..intrebarea mea este: Ce suma voi lua in cazul unui copil cu handicap?
in cazul in care pe parcursul concediului pana la 3 ani se va suprapune o alta nastere voi beneficia de cei 600 de ron suplimentari pentru al doilea copil?