avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 796 soluții astăzi
Forum Activitate NeaguAlexandra15

Activitate NeaguAlexandra15

Pai tocmai ca nu stim cand a fost scoasa la licitatie.Garsoniera a fost goala nu locuia nimeni in ea...m-am intalnit de curand cu o vecina care mi-a spus ca a vorbit cu respectivul domnul (cel care a cumparat-o prima oara)si in discutia lor i-ar fi spus ca e lucreaza la banca.Deci ceva necurat este la mijloc.
Inainte de aceasta intamplare am avut o discutie cu banca prin care le ceream sa ne "ajute" intr-un fel sa facem o refinantare ceva,ca tot am dat sume la banca ca sa fim la zi,dar am fost refuzati si ni s-a spus ca tot ce dadusem pana atunci erau socotite ca dobanzi.Ei si de la aceasta intalnire cred a mai durat cam 4 luni de zile si am primit telefonul.
N-a fost rea vointa din partea noastra dar am intampinat foarte multe piedici si probleme.
Va multumesc! o sa incerc cat pot de repede sa iau legatura cu un avocat.
Sotul meu a luat un credit la banca unde a girat cu o garsoniera.Nu am mai putut plati rata foarte mare si asa am ajuns sa ne scoata banca garsoniera la licitatie.Nici pana in ziua de azi nu stim cu cat s-a vandut exact,noi am fost sunati doar sa predam cheia noului propietar ( care la randul lui am aflat ca a vandut-o la altcineva). Doua nelamuriri am si sper din suflet sa ma ajutati:
1) actele casei se afla inca in posesia sotului (cum s-a putut vinde?)
2) am primit de curand un plic de la firma de recuperare [editat] prin care mi se mai cere 85.208,88 ron .Sotul meu mai are o cota parte la un apartament.E posibil daca nu platim si aceasta suma sa ramana si fara acel apartament?
Ma scuzati sper ca am fost destul de explicita.