avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1086 soluții astăzi
Forum Activitate danaiorga

Activitate danaiorga

Răspuns la discuția contestare testament
multumesc de raspuns , nu am fost inteleasa o sa consult un avocat vad ca mi s-a dat un raspuns de catre un notar.Nu mi s-a dat un raspun daca e posibil sa se modifice un titlu de propietate in acel mod, sau testamentul facut fara ca decedatul sa fie propietar fara acte de propietate ne fiind facuta succesiunea dupa bunic .toate acestea sa facut fara stirea tatalui meu fratele decedatului.Eu am scris toate aceste in numele tatalui meu.
Buna ziua , ma numesc iorga , tatal, meu mai are un frate( unchiul meu) care a decedat in urma cu 3 luni,acesta era singur fara mostenitori (necasatorit) dupa moartea tatalui lor(bunicul meu), ei au ramas ca mostenitori fiind trecuti in titlul de propietate impreuna cu tatal lor(bunicul meu) ne facindu-se succesiunea dupa tatal lor(bunicul meu).Toata mostenirea a ramasa copiilor adica (tatalui meu si fratele lui care este decedat)fara ca iei sa fie propietari prin acte .Inainte sa moara cu 2 saptamini unchiul meu(decedatul) a facut un testament sorei mele fara ca el sa aiba un titlu de propietate al lui .In principiu nu sunt de acord cu aceasta .Testamentul cind s-a facut prin notariat acel titlu de propietate al bunicului era trimis la modificat din luna dec.2012 la registru de cadastru ptr. a se mai trece citeva parcele. Acesta a fost adus tocmai in data de 21 .05.2013 modificat si cu pozitia numelor lor . Nu mai era trecut bunicul in prima pozitie este taiat cu o linie continuua si este inlocuit cu tatal meu si fratele lui decedat si bunicul este trecut ultimul ca pozitie ,intebarea mea este daca se poate ataca testamentul si daca era popsibil eliberarea acestui testament in acest mod daca el nu era propietar cu acte, si daca era posibila modificare pozitiei numelor lor in actul de propietate fara ca iei sa fie scosi din diviziune.Ce trebiue facut si cu ce sa incep?si nu in ultimul rinad daca mai trebui facut succesiune dupa bunic va mutumesc si astept un raspuns
am lucrat 7 ani in israel cu viza de lucru .vreau sa stiu cum se adauga la vechimea de aici , eu necotizind in cei 7 ani la platile din tara.cum procedez?