Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... anii lucrati in strainatae ca vechime la pensie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

anii lucrati in strainatae ca vechime la pensie

am lucrat 7 ani in israel cu viza de lucru .vreau sa stiu cum se adauga la vechimea de aici , eu necotizind in cei 7 ani la platile din tara.cum procedez?
Perioadele lucrate in state membre ale UE si in statele cu care Romania a incheiat conventii de reciprocitate in domeniul asigurarilor sociale, perioade pentru care s-au platit contributiile de asigurari sociale, constituie stagiu de cotizare si in Romania.

Detalii gasiti si aici
www.avocatnet.ro/content/for...
Cornel Vasile, Consilier juridic