avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Activitate nichi4u

Activitate nichi4u

Răspuns la discuția Acordate tichete masa
Ok,multumesc
Răspuns la discuția Acordate tichete masa
Da,sporurile se dau dar tichetul de masa?se acorda sau nu?
Răspuns la discuția Acordate tichete masa
Va referiti aici la zile lucratoare din luna de luni pana vineri? La turnus se lucreaza non stop liberele pot "cadea" in orice zi a saptamanii(L-D) si se lucreaza inclus sambata si duminica
Firma spune ca nu poate acorda tichete masa mai multe decat zilele lucratoare calendaristic (L-V)/cat are Tesa.Intr-o luna,la turnus,se depasesc aceste zile "Tesa". Firma poate acorda/sau nu tichete de masa pe acele zile in plus fata de Tesa?
Multumesc
Răspuns la discuția Acordate tichete masa
legea am citit-o si eu dar nu am inteles daca firma trebuie sa acorde tichete masa pe acele zile lucrate in plus fata de zilele lucratoare calendaristice.
In programul de lucru rotativ continuu/turnus in care un angajat efectueaza mai multe zile lucrate decat zilele lucratoare calendaristice,beneficiaza de tichete masa pe zilele ce depasesc zilele lucratoare calendaristice?
de exemplu luna martie 2016: zile lucratoare calendaristice:23
zile lucrate in program turnus :24
Poate beneficia de tichetul de masa pe a 24 a zi lucrata?
Răspuns la discuția Amenda circulatie dupa 13 ani
Multumesc,merg pe calea prescrierii
Răspuns la discuția Amenda circulatie dupa 13 ani
si daca se prescrie in 5 ani,din 2003,s ar prescrie in 2008?nu 2006
Răspuns la discuția Amenda circulatie dupa 13 ani
Nu,nu am mai fost notificata pana acum,cel putin postal nu am primit nimic,daca primeam o plateam,logic.M am gandit si la prescriere,dar daca s a prescris de ce imi trimite Primaria aceste hartii(somatie si titlu)???procesul verbal conform titlului executoriu este "emis"pe 16.07.2003 si imi apare un numar de dosar si un ROL.Partea "buna" este ca nu am nici dobanzi nici penalitati este trecuta doar suma amenzii care corespunde cu cuantumul sumei datorate
Buna ziua.Am primit zilele trecute un titlu executoriu + somatie pentru o amenda "neplatita" din anul 2003.Eu nu imi aduc aminte nici cand am luat amenda si nici daca am platit-o sau nu.Nu am chitanta si nici procesul verbal.In somatie am numarul procesului verbal si data.Cum pot vedea acel proces verbal din 2003?Exista vre-o arhiva care sa imi arate acest document? Astept idei/raspunsuri. Multumesc