avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 824 soluții astăzi
Forum Activitate polly30

Activitate polly30

Răspuns la discuția Consilier juridic
Deci, sant incompatibila, multumesc pentru raspunsuri.
Răspuns la discuția Consilier juridic
Licenta o am in stiinte economice ,insa 2 ani am facut la fac. de economie ,iar al treilea an l-am facut la fac. de drept ca specializare complementara , pe suplimentul de diploma am 2 specialiyari cea de finante-banci si cea in drept. Am facut disciplinele dr, civil,dr. adm, dr. mediului,dr. familiei, criminologie,etc. Atunci intreb : cu aceasta specializare in drept sunt ilegala conform legii 514 in functia de consilier juridic insa ptr CIM o specialiyare nu inseamna nimik? Sa nu ai deloc cunostinte juridice inteleg dar o specializare facuta tot la stat la A.I.Cuza e tot nimic?
Sunt angajata la o fundatie, pe postul de consilier juridic.Sunt licentiata in stiinte economice cu dubla specializare finante -banci si drept. Am un master in drept european. Nu semnez acte juridice nu reprezint in instanta, insa dau asistenta si consiliere juridica ce vizeaza dreptul civil si dreptul familiei in mare parte conflictele familiale unor cetateni. Este legal acest lucru vizavi de CIM ? Acum urmez cursurile de formare mediator.