avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 714 soluții astăzi
Forum Activitate alexandru_pan

Activitate alexandru_pan

varul meu are o condamnare de 7 ani cu executare intrand noul cod penal poate beneficia si el de ceva?Va rog dati-mi un rasp sa imi linistesc matusa.
Răspuns la discuția buna ziua - furt masina
am facut nenumarate plangeri de tergiversare la procuror am primit raspuns ca sunt in cercetari,persoane de la care am cumparat masina cu 30000 de euro este foarte influent.Sa inceput urmarirea penala asupra sa pentru inselaciune, dupa cat timp se prescrie,va multumesc
va rog ajutati-ma cu un raspuns,In 2008 am cumparat o masina cu suma de 30000 de euro vanzatoru spunandu-mi sai dau bani si facem actele in 2-3 saptamani masina fiind pe firma sotiei sale,dupa 2 saptamani masina mia fost furata cu a 2 cheie,ma-m dus la politie am reclamat si ulterior sa aflat ca masina care o cumparasem erea inscrisa cu acte false pe bucuresti masina fiind de fapt liseng de sibiu,in primele 6 luni de ancheta sa aflat tot adevaru,sa inceput urmarirea penala fata de mai multe persoane dupa aceea sa dat dosaru sus la cercetari penale de atunci nu se mai stie nimic tot timpu acel anchetator spune ca o sa trimita dosaru.Ma gandesc ca acest anchetator a fost mituit sa tina dosaru pe loc,se poate prescrie aceasta fapta?Va rog dati-mi un raspuns va multumesc.