Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Retroactivare lege penala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Retroactivare lege penala

varul meu are o condamnare de 7 ani cu executare intrand noul cod penal poate beneficia si el de ceva?Va rog dati-mi un rasp sa imi linistesc matusa.
Legea penala mai favorabila retroactiveaza. Daca prevederile noului cod penal ii vor fi mai favorabile atunci varul dvs va beneficia de ele.