avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1281 soluții astăzi
Forum Activitate alexandra2311

Activitate alexandra2311

va multumesc tuturor pentru raspunsuri, datorita dvs am inteles ca de fapt nu era nicio taxa ci doar faptul ca lucrez in strainate si imi puteam permite sa platesc acei bani. cand i-am zis ca nu e corect sa-mi spuna acum ca trebuie sa platesc acesti bani, desi cand am semnat contractul a spus ca sunt singurii bani pe care ii datorez. a spus ca e vina lui si ca va trebui sa acopere lui celelalte cheltuieli, iar ca divortul m-ar fi costat 3000 de lei daca as fi mers in alta parte.
avocatul nu mi-a dat nicio copie a contractului, deci nu pot verifica. oricum va multumesc pentru raspunsuri.
multumesc din suflet. raspunsul dvs m-a linistit. o seara buna va doresc.
multumesc frumos pentru raspuns, pentru ca nu stiu ce sa fac dat fiind faptul ca azi cand s-a pronuntat divortul, avocatul mi-a venit cu aceasta ''adaugire'' si imi mai cere 300 de euro spunand ca trebuie sa plateasca taxa de barou. nu stiu ce sa fac, sa platesc sau nu?
am si eu o mica problema, as vrea sa stiu cat costa taxa de barou si cine trebuie s-o plateasca? avand in vedere ca atunci cand i-amm platit onorariul avocatul nu mi-a zis nimic despre aceasta taxa. multumesc anticipat.