avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 956 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters281254

Activitate ContSters281254

Răspuns la discuția doua suspendari in 6 luni
avocat_bogdan_marinescu1975 a scris:

evident, sunt doua situatii total diferite


in cazul meu crede-ti ca imi va aproba cererea pentru o reexaminare ? ca sa imi reduca perioada de suspendarea la 30 de zile.
daca cumva pierd in procesul de pe 5 martie se aduna si suspendarea de acolo in cazul in care imi aproba reexaminarea si reduc la 30 de zile o sa am 30 de zle de la prioritate si inca 30 de zile de la alcool . cam asa ar veni nu ? si daca nu imi aproba reexaminarea voi avea 90 zile de la alcool si inca 30 de la prioritate deci 120 de zile ???
buna ziua ! situatia sta in felul urmator : in luna octombrie 2012 mi-a fost retinut permisul de conducere cat B pentru neacordare prioritate la trecere de pietoni, am facut contestatie si in baza unui certificat de grefa mii-a fost restituit si pe data de 3 martie 2013 am prima infatisare. pe data de 9 februarie 2013 dintr-o inconstienta si avand 3 km pana acasa am urcat la volan dupa ce consumasem alcool . mi-a fost suspendat permisul pe 90 de zile si mi s-a dat dovada fara drept de circulatie . daca nu depun nici o contestatie si astept cele 90 de zile ce fac cu infatisarea de pe 3 martie mai trebuie sa ma duc ?