avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 823 soluții astăzi
Forum Activitate justmeastudent

Activitate justmeastudent

Răspuns la discuția probleme cu un locatar
Era vorba despre cheluielile lunare alea blocului(intretinere).Primeste si subventie pentru intretinere(adica din intreaga intretinere i se mai scade o suma deoarece are venitul mediu lunar/ membru de familie mai mic de 615 lei).Femeia este pensionara,este femeia de servici a blocului.Cel mai mult ma deranjeaza ca ne ia pe restul locatarilor de prosti,si restul persoanelor din bloc au vorbit cu administratoarea dar fara nici un rezultat.Voi incerca din nou cu sesizarea scrisa si cu raspunsul presedintei as.proprietarilor voi merge la primarie.
[EDIT = pe acest forum nu se face niciun fel de discriminare etnica, nici macar in gluma]
Răspuns la discuția probleme cu un locatar
Am facut o sesizare scrisa catre presedinta rezultatul a fost 0.Am anuntato pe administratoare ca nimeni nu e de acord cu situatia data,raspunsul ei a fost:"v-as sugera sa nu vi-o puneti in cap pe respectiva",imi venea ii trantesc usa in cap.Ma gandeam daca exista vreo cale legala sa anunt anumite autoritati cu privire la situatia data?
Răspuns la discuția probleme cu un locatar
Ma deranjeaza ca nu se resprecta anumite reguli...sunt aceleasi regului pentru toti locatari,dar unii sunt scutiti de ele?...
Buna ziua,am o problema cu o locatara a blocului si cu administratorul.Locatara blocului a trecut la intretinere o persoana dar in apartament locuiesc 2 persoane(raspunsul dat de ea a fost ca fiica sa este somera si nu isi permit sa plateasca 2 persoane la intretinere)...aceasta situatie exista deja de 3 luni,am fost la presedinta blocului sa ia la cunostere situatia si sa rezolve,insa nimic nu s-a schimbat,deoarece atat administratoarea cat si presedinta sunte in relatii destul de bune cu locatara in cauza.Am fost si la locatara in cauza si iam explicat ca asa ceva nu e normal,a spus ca nu o intereseaza.Ce se poate face in situatia data?