avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 886 soluții astăzi
Forum Activitate razvannell

Activitate razvannell

Răspuns la discuția amenda penala
am dosar penal pentru furt calificat .se poate ca respectivul proprietar unde am savarsit infractiunea sa ma bage in tribunal daca mi-a venit deja amenda de plata?
Răspuns la discuția amenda penala
scz.mi-a facut dosar penal si dupa mi-a venit amenda penala acum 2 zile m-a sunat tata si mi-a zis


o sa pot sa am din nou cazierul curat?in cat timp?
Răspuns la discuția amenda penala
deci amenda penala se transforma in inchisoare dak ma retrag cu rea credinta de la plata ei.dar cand dispare din cazier?
Răspuns la discuția amenda penala
este penala mi-a venit acum 2 zile.m-a sunat tata si mi-a zis.
Răspuns la discuția amenda penala
e penala.nu am fost judecat.
Răspuns la discuția amenda penala
mai am o intrebare pt dv..vreau sa ma angajez ca agent vanzari stiti cumva daca se cere cazierul sau daca ma angajeaza cu cazier si daca apare la financiar sau cceva de genul amenda penala daca nu o platesc. Si daca apare in cat timp apare si ce se intampla?
Răspuns la discuția amenda penala
am citit pe net si scrie la un articol ca ,daca ma sustrag cu rea credinta de la platirea amenzii penale se suspenda si fac inchisoare in loc.
Discuție amenda penala
in cat timp trebuie platita amenda penala ?daca o platesc in iulie august ce se poate intampla?mi-a venit de plata 500 lei pt furt calificat.
Răspuns la discuția corupere de minori
prietenul meu mai are 3 ani cu supraveghere si 2 cu suspendare si are 15 ani face in martie 16 ce se intampla cu el?el imi spune ca ma acuza de corupere de minori.cel care a avut mopedul poate sa ne mai dea in judecata prin tribunale dak eu o sa primesc amenda acasa?si prietenului meu nu i-a dat nmk spuneti-mi tot ce stiti in aceste cazuri.
Răspuns la discuția corupere de minori
imi puteti spune toate consecintele posibile pe care le pot suporta?