avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Activitate alecsas

Activitate alecsas

Răspuns la discuția somatie executare silita
creditorul este o banca, unde am avut o linie de credit de 15mil.facuta in 2005,in care am platit dobanda pana in 2007{unde am luat teapa caci nu au mai vrut sa-mi prelugeasca linia din cauza ca am intarziat cateva zile cu plata fiind, in spital,nu au vrut nici cel putin sa-mi mai ea dobanda cerandu-mi toti bani,am incercat esalonat nici asa nu au vrut,in fine greseala mea ca nu am cerut ceva in scris],am mai incercat de cateva ori si raspunsul a fost acelasi.Din 2007 nu am mai primit nimic nici un telefon ,nici o somatie pana pe 15 02 2013 cand am primit somatie de la executor sa platesc suma4700{nu am nici un venit in schimb am un apartament proprietate personala e si am inteles ca se pote sa mil ia.de aceea vreau sa stiu cum e mai bine sa platesc si ce acte trebuie sa cer sa nu mai mi se intample cine stie ce.va multumesc
1.am primit o somatie de executare pe data de 15.02.2013,in care mi-se cere sa platesc peste o zi suma.intrebarea este care este perioada in care in care pot trece la executare. [adica daca am o marja de zile,saptamani sau luni.}.daca se mai poate negocia cu executorul{adica sa platesc in mai multe transe}.Si cel mai important cum e mai bine sa platesc{pe somatie am un .nr. de cont unde se depun banii sau sunt invitata la biroul executorului} ce trebuie sa-mi dea executorul la mana daca ii platesc toata suma ca sa fiu in regula{sa nu ma trezesc ca cine stie peste ceva timp mai am de plata,} ce acte trebuie sa cer si de la cine
Răspuns la discuția somatie executare silita
multumesc,stiiti daca se poate sa negociez cu executorul sa dau banii in mai multe transe
cum e mai bine sa procedez,in anul 2005 am luat o linie credit de 15mil.am platit pana in 2007 dobanda cand sa expitat cardul si banca mi-a impus sa platesc toata suma pe care nu o aveam,am incercat sa platesc partial nu au vrut si am primit o somatie de executare cu suma de 50 000 ron azi(nu am avut pana nici o instiintare de judecata],imprumutul este pe persoana fizica,in prezent nu am nici un venit in schimb am casa proprietate privata[nu am garantat cu ea},de banii acestia nu dispun.ce solutii am