avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 765 soluții astăzi
Forum Activitate cory_r

Activitate cory_r

functionarii publici sant platiti pentru cumulul de functii ( daca da in baza carui art. de lege ) mentionez ca a doua functie nu are nimic comun cu prima si nici nu pot fi trecute in fisa postului activitatile de la a doua functie. rog un rasuns urgent
copilul nu banuiesc ca nu are certificat de nastere spaniol, nu stiu exact cum se procedeaza la ei cred ca au doar actul de iesire din spital se procedeaza cumva la fel ca in romania cu certificatele?(se elibereaza in spital de catre un functionar, care vine special pt acest lucru in anumite zile cand este anuntat de conducerea spitalului, cel putin la mine asa s-a intamplat cu amandoi copii nu ne-am deplasat la starea civila pt certificate)deci problema este ca nu stiu cu ce acte au dat drumul copilului din spital, stiu doar ca au vrut sa vina in tara si nu au putut din cauza ca nu are copilul certificat de nastere
cum se obtine un certificat de nastere la un copil in varsta de 2 ani nascut in spania dar neinregistrat la timp de parinti, mentionez ca unul din parinti are cartea de identitate expirata dar pasaportul valabil
daca venitul declarat este sub 7000 de lei pe an mai platesc contributia pentru pensie ?mentionez ca sint persoana fizica autorizata
sant angajata din anul 2008 incadrata ca : CONSILIER , GRAD PROFESIONAL ASISTENT, GRADATIA 3 CLS 1, as dori si eu sa stiu cum se calculeaza salariul meu corect mentionez ca lucrez la o primarie comunala