avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1079 soluții astăzi
Forum Activitate Silvianiny

Activitate Silvianiny

VA MULTUMESC MULT PT RASPUNS!
Buna ziua,va rog sa ma lamuriti si pe mine cu privire la drepturile mele de a beneficia de concediul de risc maternal si I.D.C prin urmare va prezint situatia in care ma aflu,lucrez la o firma de aproximativ 6 luni jumatate in primele 6 luni avand contractul la o firma de recrutare iar cu 2 saptamani inainte m-a preluat firma propriu-zisa cu contract de munca pe perioada nedeterminata anterior eu avand lucrat neintrerupt 15 luni,daca ii anunt acum ca sunt insarcinata se poate rezilia in vreun fel contractul pe perioada nedeterminata sau imi pot spune ca nu am dreptul la concediu de risc maternal? in contract nu scrie ceva de genul asta doar la un singur punct spune ca perioada de proba este de 90 de zile...VA MULTUMESC ANTICIPAT! cu STIMA
Buna ziua! Va rog daca puteti sa ma lamuriti cu un aspect.. Sunt salariata de mai bine de 15 luni fara intrerupere doar ca la 2 angajatori acum sunt la cel de-al treilea angajator de o luna cu contract pe perioada nedeterminata si sunt insarcinata , pot beneficia de concediul de risc, prenatal si indemnizaria de cresterea copilului??? Va multumesc