avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1073 soluții astăzi
Forum Activitate victoorpol

Activitate victoorpol

In cursul anului 2010 am inceput procedurile legale pentru a face o extindere la casa, ce au durat pana in anul 2012 si nu s-au solutionat, am tot fost amanat, mi s-a sus un anumit procent de ocupare a pamantului de catre locuinta care in final erau mai mici = incompetenta celor din priarie. Asa ca am decis sa demolez o magazie care in acte avea 12 mp, (era din chirpici si era intr-o stare nu prea buna pentru ca nu a fost cimentuita iar de 20 de ani timpul si-a spus cuvantul.) si am construit o bucatarie si o baie dar care ocupa acum aproape 24 mp dar fara autorizatie, alipita de casa si am facut si o intrare din casa care da in bucatarie(intrare care nu era prevazut in cadastru) In acest timp am schimbat si acoperisul la casa si am inglobat impreuna cu noua constructie. Mentionez ca magazia avea un perete construit cu acte pe hotar iar eu am construit pe acela-si amplasament cu acordul vecinului.
Acum ma intereseaza sa intru in legalitate dar fara a se demola constructia, pe care am facut-o din bca cu stalpi turnati ca la carte, cu fundatie