avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Activitate cosminmamica

Activitate cosminmamica

Draga mea AlexStoica,
Nu trebuie sa fi de acord cu toate cheltuielile facute in interesul lui propriu..., tableta?
S-o foloseasca el, copilul are nevoie de alimente, haine, rechizite..traieste in casa unde se platesc taxe..etc

Cred ca atunci cand se va potoli cu prostiile de a merge pe la toate institutiile cu plangeri dupa plangeri..."o sa-mi fie greu", deja m-am obisnuit ..cam la doua zile primesc ori citatie la judecatorie, ori invitatie la politie...

De exemplu astazi si maine are program de luarea copilului, nu a anuntat absenta lui, nici nu a venit...nimic,... Ce trebuie sa fac acum , sa merg cu execuorul peste el si sa-l lovesc cu usa??????

PRIN TOT CEEA CE FACE VAD CA NU-L INTERESEAZA COPILUL, VREA DOAR SA MA SICANEZE.

Avocata care l-a reprezentat la procese, acum l-a refuzat, nu mai vrea sa-l reprezinte, si-a dat si ea seama ca a facut o obsesie din Copil

Numai bine !
Anca
@Alex Stoica
Sunteti un caz fericit ca minorul a primit cat de cat ceva , in cazul nostru, s-a inventat alta moda" uite cadoul de la mosu', dar nu pune mana pe el ca trebuie sa-l inapoiem"?
Sa nu mai vorbim de ziua de nastere ca am impresia ca a si uitat cand este nascut copilul !!!!
La capitolul denigrare...cred ca e campion " tatal"...de fiecare data cand venea copilul acasa i-mi spunea cate ceva...
Ce parere aveti?
Buna ziua tuturor si o primavara fericita ( fara astfel de probleme ) !!!


Sunt Anca mamica unui copil, in varsta de 5 anisori si jumatate, locuim in Sibiu, [ editat] taticul in cazul nostru incearca sa faca pe Gigi duru cu propriul lui copil, nici nu va puteti inchipui cat rau i-a facut.
[ editat] a facut: plangeri peste plangeri la politie, incercand sa ma acuze ca nu-i dau copilul, dar de fapt relitatea este alta: copilul nu mai doreste sa mearga la el si asta pentru ca a venit de la el de fiecare data dezamagit..

1. L-a BATUT pe copil concubina fostului sot..

2. Intr-un an a venit Mos Craciun dar la plecarea copilului de la tatal sau, copilul a trebuit sa plece fara cadoul primit de la Mosu' ( tati a spus ca vine Mosu sa-si ia cadoul inapoi)..Oare asa se procedeaza mai nou? Ii dam mosului cadoul inapoi????????????.

3. Plangere la protectia copilului prin care i-si reclama propriul copil cum ca ar vorbi urat atat cu el cat si cu concubina acestuia. Ce inseamna urat [editat]? I-ar fi spus vampir, monstru...etc..personajele din desenea animate difuzate pe posturie TV cu desene animate... Va imaginati cata minte are acest " tatic"?

Intr-adevar este foarte dezamagit de faptul ca nici una din institutiile la care a deschis usa cu capul, nu i-a solutionat plangerile in favoarea lui , deoarece toata lumea care a intrat in contact cu el, dupa scurt timp a reusit sa-si dea seama ca minte .
Nu cred ca a scapat vreo institutie la care sa nu fi facut macar 2-3 plangeri, fie copilului, fie mie...
Programul stabilit de instanta , i-l onoreaza atunci cand probabil nu are alta activitate si trebuie sa-si ocupe timpul cu ceva.. Asa cum a scris mai sus o mamica, ce ar trebui sa fac atunci cand el nu respecta programul, sa-l fortez cu executorul?

A ajuns in situatia in care l-a traumatizat pe Copil cu un executor, fara suflet, fara scrupule..fara gram de caracter.
Da, eu am trecut prin aceasta situatie, m-a somat un anume executor, am ramas la domiciliu la data stabilita, i-am poftit in casa atat pe executor cat si pe tata, la vedea tatalui, Copilul a fugit si s-a ascuns intr-o camera, sprijinindu-se cu manutele pe usa.
Dupa o discutie civilizata( din partea mea) cu d-l executor,spun din partea mea pt ca executorul i-mi vorbea numai la pers a-1-a, ca si cum as fi fost o deligventa, executorul s-a deplasat la usa camerei unde Copilul s-a retras, a fortat usa, lovindu-l pe copil, ocazie cu care l-a trantit la podea. Va imaginati cum plangea copilul, insa tatal statea cu mainile la spate fara a interveni macar cu o vorba de oprire catre executor.
De aici am ajuns la protectia copilului pt consilierea copliluli, deoarece era foarte speriat,a inceput la gradinita sa-si faca nevoile pe el ... si de atunci nici macar nu mai vrea sa auda de tatal sau, am incercat sa i-l dau la tel sa vb cu el, NU, NU nici nu vreau sa vb cu el, este ceea ce spune copilul meu.

Sincera sa fiu nu stiu cum s-a nascut dragostea asta de copil asa peste noapte...de ce spun asta?
Inainte sa divortam, Copilul era sugar si cum orice sugar trebuie hranit si noaptea, intr-una din noptile in care m-am trezit si am aprins lampa pt a-i da copilului sa manance, a inceput tatal sa faca scandal pe motiv ca l-am deranjat aprinzand lampa, credeti-ma pe cuvant ca mi-am hranit copilul cu ajutorul luminii de la telefonul mobil.
- Copilul a suferit o interventie chirurgicala, l-am anuntat pe tata insa " respectuos" mi-a comunicat ca este ziua lui de nastere , va avea petrecere acasa si nu are cum sa ne onoreze cu prezenta la spital.
Intr-una din serile cand Copilul avea febra 39, la fel l-am anuntat , insa raspunsul lui a fost": am ora de orgii sexuale, nu ma deranja ca nu sunt medic

Inainte de intamplarile neplacute , pe vremea cand Copilul dorea sa mearga la tatal sau, de nenumarate ori stateam pe strada asteptandu-l pe " fat frumos ", insa, nu avea nici macar bunul simt sa trimita un sms ca nu ajunge dupa copil...

Intr-adevar de fiecare data cand vine..( asta se intampla 1 data la 2 luni), vine insotit de cate un martor, martor in stare de ebrietate, pentru ca numai astfel de personaje se implica in faptele murdare ale lui "cosmintatic"

Ideea este ca acest individ nu-si doreste copilul, asa cum si el a aratat , vrea sanctionarea mea, vrea bani de la mine, asa cum a cerut si executorul cand a venit ( 620 lei deplasarea pentru o distanta de 30 km a fostului sot) la fiecare zi de program in care copilul nu doreste sa mearga la tatal.

editat


Ce parere aveti de aceste tratamente aplicate atat copilului cat si mie?
Credeti pe pentru un copilas de 5 anisori este usor sa treaca prin asa ceva?
Va spun eu ca nu !

Cu deosebit respect si consideratie,
Anca