avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Activitate andreia2611

Activitate andreia2611

Multumesc mult de tot pentru raspuns. Imi este putin frica sa fac plangere deoarece ,zic eu ,sunt sanse mult prea mici ca sa mi se aprobe si din cate am inteles daca mi se respinge cererea mi se mai adauga inca 30 zile de suspendare. Cred ca mai sigur este sa dau testul dupa ce imi expira dovada si sa astepta 3 luni. Mai am o intrebare.. Dupa ce promovez testul, dosarul trebuie trimis in judetul de unde mi-a fost suspendat permisul, dar trebuie neaparat sa fie dus personal sau il pot trimite si prin posta? Am mai vazut pe unele forumuri si aceasta varianta.. Va intreb ca sunt cam multi km pana acolo si nu cred ca pot ajunge.
Buna ziua. Am fost oprita pe autostrada de la Cluj cu o viteza de 51 de km peste viteza legala. Mi s-a suspendat carnetul pe o perioada de 90 de zile si mi-au facut si proces verbal. Vreau sa va intreb daca are rost sa fac contestatie, tinand cont ca ei au inregistrarea? Am mai auzit ca se poate inlocui suspendarea dreptului de conducere cu aplicarea a 6 puncte de penalizare, stie cineva cum? Vreau sa va mai spun ca am mai avut luat carnetul si anul trecut tot in perioada asta a anului pentru neacordare de prioritate o luna de zile. Astep va rog sfaturi. Va multumesc.