avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Activitate viorel275

Activitate viorel275

Referitor la titlul de proprietate cu parcela si numarul de tarla gresit in judetul iasi juristi de la cadastru nu vor sa se faca modificari in titlul de proprietate decat pe cale juritica.de aproape un an ne chinuim sa facem ceva fara proces dar tot acolo se ajunge.Noi va multumim pentru acele informatii care ne-au bucurat la momentul acela.
Avem o suprafata de teren cumparata de acum 20 de ani langa terenul cu casa.
Fiind o rezerva de pamant langa ,aceasta bucata de rezerva a obtinuto cineva legal sau ilegal nu stim cum , a facut carte funiciara dar aceasta a fost facuta cu doi metri in suprafata noastra de teren.
Cum ar trebui sa fac pentru a rezolva aceasta problema.
Va multumim pentru timpul acordat.
Am fost la notar si a spus ca trebuie sa ma duc la cadastru ,la cadastru au zis sa modific titlu la notariat dati-m o solutie, legea de care scriti la cadastru nu o cunosc .
Se vorbeste caci trebuie sa se aprobe o lege care da voie la cadastru sa modifice greselile facute in titlurile de proprietate daca stie cineva va rog ff frumos sa-mi spune-ti si mie Multumesc frumos .
Miati facut o marebucurie.Sa va dea dumnezeu sanatate sa ii ajutati si pe altii
De la cadastru ne-au spus ca se asteapta o lege care da dreptul celor de la cadastru sa modifice titlul. Ne dorim sa stim cand apare acea lege ,de acea va rugam daca stiti dumneavoastra ceva sa ne comunicati si noua. cine credeti ca ar putea sa ne ajute ,caci la noi nu e o mare greseala, doar o cifra, in loc de tarlaua 33 e 34.
Actul de propietate facut cu ani in urma dupa titlu de propietate care a avut nr de tarla gresit.Vreau sa fac cartea funciara de o jumatate de an .Am fost la primarie mi sa dat o nota cu corectia nr 33 si nu 34a tarlalei catre notariat ,de la notariat am ,fost trimes la oficiul de cadastru,dar dumnealor mi-au spus ca nu e bine si am fost trimes la tribunal am vorbit cu un avocat ,mi sa spus ca dureaza si costa si nu am bani.
rog dati-mi o solutie am auzit ca se asteapta o lege cu modificarile la titlu...Multumesc