avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1986 soluții astăzi
Forum Activitate cris200723

Activitate cris200723

Buna ziua.
As dori sa stiu daca la calcularea indemnizatiei de crestere copil se iau in considerare si bonurile de masa. Si care este modul exact de calcul al indemnizatiei de crestere a copilului. va multumesc
Examenul de grad principal nu este un examen de angajare, este un examen pe care trebuie sa il sustina asistentele medicale cu o vechime de minim 5 ani.
Buna ziua,
Lucrez ca asistent medical generalist la Serviciul Informatica si Statistica Medicala in cadrul unui spital.
In martie 2007 m-am angajat pe post de registrator medical, iar in noiembrie 2007 am trecut pe post de asistent medical generalist in urma unui examen, fiind anuntata ca atunci cand voi realiza 5 ani de experienta voi putea da examenul de grad principal pentru asistent medical generalist. Va rog frumos sa imi spuneti daca pot participa la Examenul de grad principal - asistent medical generalist organizat pe 12 decembrie 2013, daca pe adeverinta de vechime este stipulat ca lucrez ca asistent medical generalist la Serviciul Informatica si Statistica Medicala. Mentionez ca anual imi indeplinesc conditiile de membru OAMGMAMR.

Va multumesc anticipat si astept raspunsul dumneavoastra in cel mai scurt timp deoarece perioada de inscriere este pana pe 29 noiembrie.



Buna ziua.
Lucrez la un spital, intr-un birou cu alti 5 colegi, avem 6 calculatoare si 2 imprimante, cu 5 birouri, 2 dulapuri, 2 mese intr-un spatiu de 6 m / 5,5 m. Va rugam sa ne spune-ti care este spatiu minim necesar pentru a lucra in conditii optime, daca avem dreptul la un grup sanitar propriu si nu impreuna cu bolnavii, deasemena va rugam sa ne precizati si legea in care sunt prevazute drepturile cu privire la conditiile de munca ale angajatilor. Va rugam sa ne precizati si carui for ne putem adresa pentru solutionarea eventualelor probleme.
Va multumim.