avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters284814

Activitate ContSters284814

Răspuns la discuția Apometru spart
apometrul este montat in masca aceia unde sunt si tevile de apa , nu este tras in baie cum am vazut la alte persoane
Răspuns la discuția Apometru spart
pai daca era robinetul deschis nu se auzea cand curgea si spuneau la asociatie vecini?
Răspuns la discuția Apometru spart
cineva m-a sfatuit sa vorbesc cu seful de scara ce-l care a citit apometrele ultima data si sa imi faca o declaratie ca era totul in ordine , dar nu stiu daca o sa o accepte cei de la asociatie pentru ca nu se inteleg cu seful de scara sunt certati!!!
Am un apartament in care din luna august a anului trecut nu mai locuieste nimeni (o data pe luna ma duc si mai verific daca este totul in ordinu pe acolo), acum cateva zile prin asociatia de proprietari sa hotarat sa se verifice toate apometrele fiind pierderi de apa , au venit 2 baieti pentru a lua apometrele si a le face verificarea metrologica si cand sa ia apometrul de la baie a vazut ca avea cercul spart,l-am intrebat ce sa fac si daca este posibil sa imi iau altul nou pentru a nu avea probleme la asociatie .Mi-a fost inlocuit apometrul si cand am dus actele la asociatie domnul presedinte mi-a comunicat ca o sa suport eu toate pierderile de apa pentru ca aveam aceasta problema cu toate ca acolo sunt trecute 0 persoane la asociatie. I-am explicat ca nu stiam de aceasta problema apometrul fiind situat in masca unde se afla si tevile de apa si eu nu il verific de fiecare data cand ajung la apartament deoarece apa este inchisa din luna august (atunci cand a venit seful de scara si a facut citirea si era totul in ordine fara nici un defect) eu acum cum sa procedez in aceasta situatie pentru a nu plati ceva ce nu am consumat . Presedintele tot o tine una si buna ca am umblat in apometru am invartit de rotitele acelea de pe apometru si am dar inapoi ce s-a inregistrat .ce pot sa fac in aceasta situatie