avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1937 soluții astăzi
Forum Activitate essther19

Activitate essther19

Ma va afecta in viitor cand va trebuie sa merg la un loc de munca ? Va scrie in cazierul meu ?
Astazi am fost la [editat] supermarket impreuna cu sora de 13 ani si prietena mea de 17,eu având 19. Ne-am facut cumparaturile si cand am ajuns la raftul de igiena am vazut un pachet de tampoane interne desfacut.Ce ne+a venit noua in gand ,sa golim pachetul cu tampoanele in poseta mea ,zis si facut!
Sora mea a pus cateva ob-uri in poseta mea cat si prietena mea .Am ajuns la casa,am platit,am iesit din magazin si ne-am dus la toaleta ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat .Dar cand sa iesim din toaleta ,agentul de paza ne-a spus sa venim cu el si sa scoatem tot ce avem asupra noastra . Am scos absolut tot ,am si recunoscut fapta,am gresit ,asta e,a chemat politia ,agentul a luat declaratie prietenei mele ,iar sora mea de 13 ani nu a fost trasa la raspundere,eu am luat toata vina asupra mea ca sa nu existe discutii cu parintii mei in legatura cu fapta si cu parintii prietenei mele .Am platit ceea ce am sustras,am mers la politie,am semnat un proces verbal.Ce mi se va intampla dupa toate astea ? Mi se va intampla ceva rau,regretam fapta ,deoarece bani am avut ,am scris asta si in declaratia mea ,am si platit produsul si ca regret fapta ,dar sunt disperata,imi este frica deoarece nu am mai trecut niciodata peste asa ceva ,nu stim ce ni s-a intamplat,ce am avut ,nu stim.Dar mi-au spus ca nu ma va afecta niciunde,ca voi plati o amenda ,si asta e tot .Va rog sa imi spuneti ce mi se va intampla mai departe .Va multumesc