avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Activitate eugenia78

Activitate eugenia78

eugenia78 a scris:

dupa inundatie,dar nu asta i problema.nelamurirea noastra este daca era facuta o asigurare cu sa putut face a 2 a asigurare? precizez ca a2 a e facuta de cei de la primarie si nu i sa dat nici o hartie.iar la primarie se c am da din umeri.


dupa inundatie,dar nu asta i problema.nelamurirea noastra este daca era facuta o asigurare cu sa putut face a 2 a asigurare? precizez ca a2 a e facuta de cei de la primarie si nu i sa dat nici o hartie.iar la primarie se c am da din umeri.
Buna seara.am si eu o problema cu mama mea care locuieste intr o localitate din galati care a fost inundata in septembrie 2013 si care nu a primit nici un leu,dar nu asta e problema,la sfarsitul lui septembrie si a facut asigurare la casa la o firma care ia facut polita iar in noiembrie cei de la primarie (mama are ajutor social)iau facut alta asigurare (zic ei dar nu i sa dat nici o polita, doar promisiuni cum ca urmeaza sa vina prin posta) si iau oprit banii din cuponul de ajutor social.Problema este ca a ajuns la cei din primarie care dau din umeri si iau spus ca sai fie de bine. cum e posibil sa i se faca si a 2 a asigurare?va rog frumos sa imi spuneti mai exact unde trebuie sa ma adresez sa pot rezolva problema.va multumesc frumos
buna ziua. as dori sa imi spuneti si mie daca raman fara munca si sotul ma ia in intretinere pt sanatate , eu imi pot plati celelalte contributii catre somaj, pensie... si daca in acest timp raman insarcinata , pot beneficia de acei bani pt cresterea copilului? sa spuneti va rog unde ma pot adresa pt informatii? va multumesc anticipat