avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Activitate xtalk

Activitate xtalk

doberv a scris:

puteti face ci ati fost indrumat mai sus dar asta nu inseamna ca veti scapa mult mai usor.
si ceilalti ce vor instrmenta dosarul tot procurori vor fi si vor avea in vedere ca ati savarsit infractiunea tocmai ca individul va suparase si era procuror.


Bine ca nu i-a iesit sa-i dea foc la masina... la ala....

Atunci ii dadeau vreo 10 ani din scurt + ceva daune morale.

Parca ii vad ca s-ar fi motivat cum ca i-a afectat imaginea, a indus ca e corupt are probleme cu lumea interlopa etc.

lol :)) dar asa, ii poate da pana la 3 ani si poate profita de circumstante atenunte. dar si daca nu ... la 3 ani ii pot da cu suspendare, daca e prima fapta.

:))) poate il baga acuma si la ceva bataie sau la ceva furt :))) se mai intampla? adica sa ii "regizeze ceva" macar de-o amenda admninistrativa


Răspuns la discuția Urmarire penala - urgentare dosar
Am un dosar cu care ma aflu in aceesi situatie... am depus cerere de urgentare, insa astept de 6 luni ?! e chiar aiurea... am depus cerere sa se urgentenze insa ei incetinesc...


Daca era masini sefului ati fi luat amenda administrativa.
Daca era masina politistului de caz... ati fi fost chemat de vreo 5 ori la audieri. Cate 5 palmi de fiecare data cand ati fi venit fara avocat.

Dar asa ca e procuror... poate va presa pe colegii luiu sa trimita dosarul in instantnta...

Desi tare cred ca puteti proceda asa:
-sa formulati cerere sa fie judecat de curtea de apel (de obicei e in alt oras)
-sa formulati cerere la parchetul general sa fie transferat dosarul...
Am avut o problema cu un individ (considerat interlop de mass media). Mi-am dat seama ca politistul il ajuta.
Asa ca de revelion am decis sa-i dau SMS politistului cu sarbatori fericite, si sa-l sun.
M-am dat respectiv persoana in cauza si politistul a "muscat-o". I-am zis ca sunt racit,etc.... l-am intrebat chiar si cat ma costa ... si mi-a zis ca "tri sute". Nu am reusit sa obtin de la el "euro" "dolari",etc....

Acuma ma trezesc ca individul respectiv, este scot de sub urmarire penala.. la propunerea politistului...

Pot folosi proba la procuror, prim procuror sau judecator?!

Este considera a fi proba "obtinuta legal"?!