avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Activitate georgeb2005

Activitate georgeb2005

2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se poate monta si un sistem de alarma, va alerta pe cineva.

emilia.liddell a scris:

Salut George! Vom instala camere dar cum nu exista internet in sat nu va fi conectat la internet. Sper sa nu intre sa ia si dvr-ul.

georgeb2005 a scris:

Buna ziua, se pot monta camere conectate la un server extern, chiar daca le fură raman dovezile.



3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua, se pot monta camere conectate la un server extern, chiar daca le fură raman dovezile.
Buna ziua,
In data de 12.03.2013 am fost la SRPCIV Ilfov, sa inmatriculez o masina marca Ford Focus din 2003, conform actelor specificate in incinta SRPCIV Ilfov afisate pe stalp desupra programului de lucru. La ghiseu, imi cere in plus "copie dupa contractul de leasing al fostului proprietar" si adeverinta de la anaf ca nu a fost restituita taxa auto. Plec de la SRPCIV Ilfov catre ANAF Ilfov, intre timp sun fostul proprietar sa imi dea actele cerute de SRPCIV Ilfov, ajung la ANAF Ilfov pe Lucretiu Patrascanu, la etajul 3, camera 309 unde dau peste o doamna Proca Ana, care era foarte revoltata pe jobul pe care il presteaza. Intreb procedura pentru adeverinta cu ca nu s-a restituit taxa auto pentru masina in cauza, iar dansa ma pune sa completez o cerere de calcul a taxei ca nu a fost platita cu toate ca nu a verificat daca a fost platita sau nu. Am completat cererea de calcul al taxei de poluare, nefiind informat ca daca solicit calculu taxei voi fi obligat sa o si platesc. Am fost chemat dupa 2 zile sa ridic calculul exact al taxei. Pe data de 14.03.2013 m-am intalnit cu fostul proprietar sa ridic actele de la leasing si restul actelor ale masinii. In drum spre ANAF Ilfov am zis sa ma mai duc inca o data la SRPCIV Ilfov sa mai incerc inca o data sa inmatriculez masina, SURPRIZA mare, mi s-a solicitat numerele masini vechi in vederea inmatricularii dupa 3 ore am primit noile numere la masina. Toate bune si frumoase, bucurie mare :justcuz:ca am reusit sa inmatriculez masina fara a fi nevoit sa platesc taxa de poluare ma duc la ANAF Ilfov sa ridic calculul taxei de catre acestia, Cand am auzit ca mi-a fost calculata taxa in valoare de 6107 lei #-o am vazut negru in fata ochiilor am luat decizia de calcul a taxei fara a semna de primire dupa injuraturi cu nervi ma duc la Seful ANAFULUI Bogaciu Daniel si ii povestesc ca eu am cerul doar calculul taxei nu si obligarea la plata a taxei. Dansu imi spune ca sunt bun de plata si ca pot sa ii dau in judecata.