avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 426 soluții astăzi
Forum Activitate susterlucian

Activitate susterlucian

stiu ca e posibil sa fie o intrebare iesita din comun dar pentru un nestiutor ca mine in domeniul asta e bine de interesat :)

din raspunsul dvs am inteles ca nu poate sa execute imobilul atat timp cat clauza nu e finala . intrebarea mea este daca poate executa acum si sa treaca la fapte in momentul cand clauza e finala .multumesc anticipat
in contractul de vanzare cumparare e scris:

Cumparatorul intra de drept in propietatea apartamentului vandut de azi data autentificarii prezentului contract , in stapanirea de fapt numai dupa incetarea din viata a parintilor sai X si Y in favoare carora intelegem sa constituim un drept de uzufruct asupra apartamentului pentru tot restul vietii lor


Multumesc celor care ma ajuta in deslusirea problemei
sincer sa fiu nu stiu sa va raspund la intrebare ,stiu doar ca in act e numele meu dar mai scrie in act ca intru in posesia lui dupa incetarea din viata a parintilor .in acelasi timp parintii pot ataca actul daca sunt neglijati de catre mine,sper ca am raspuns cat de cat corect incat sa va dati seama de felul contractului
Buna dimineata ! As dori daca se poate sa ma lamuriti cu o problema.In urma cu ceva ani am luat un credit nevoi personale iar in urma cu un an din imposibilitate de plata am ramas restant.acum am primit acasa instiintare de executare desi apartamentul e pe numele meu dar cu clauza (intru in posesia lui dupa decesul parintilor ) va rog spuneti-mi ce e de facut ca mama de cand a vazut hartia e terminata.mentionez ca nu am pus casa sau altceva garantie.multumesc