avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 661 soluții astăzi
Forum Activitate mario85

Activitate mario85

Ce inseamna nu a fost condamnată definitiv pentru săvârșirea unei infracțiuni contra umanității, contra statului ori contra autorității, de serviciu sau în legătură cu serviciul, care împiedică înfăptuirea justiției, de fals ori a unor fapte de corupție sau a unei infracțiuni săvârșite cu intenție, care ar face-o incompatibilă cu exercitarea funcției, cu excepția situației în care a intervenit reabilitarea.
Buna ziua. As dori daca se poate niste lamuriri cu privire la suspendarea dreptului de a conduce. Anul trecut am fost depistat in localitate cu viteza si mi sa luat permisul pentru 90 zile fara drept de examinare pentru ca am mai beneficiat de acest privilegiu, am contestat in judecata si mi sa dat permisul, in timpul acesta am acumulat si 15 puncte penalizare si trebuie sa predau permisul. Eu vreau sa renunt la proces si sa stau cele 4 luni, 3+1 bonus pentru ca am depasit viteza de 2 ori in 6 luni, cum ar trebui sa procedez si vreau sa stiu daca mi se mai aduga o luna pentru puncte. Multumesc frumos
stie cineva daca la iasi se imatriculeaza masina cu hotarare definitiva si irevocabila????