avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1954 soluții astăzi
Forum Activitate ionutpatru

Activitate ionutpatru

Discuție amenda
de la cat la cat este sanctionata amenda og21/92rep.2?
Răspuns la discuția carnet de munca
mentionez ca am fost personal cu,carnetul de munca la itm slatina,si nici macar nu m-au luat in considerare,am incercat sa explic ca patroana are punctul de lucru in brasov dar se lucreaza in com Brastavatu,iar directorul de la itm mi-a spus ca are voie sa lucreze la negru.
Răspuns la discuția carnet de munca
mentionez ca am lucrat 2008 si 2009,iar in carnetul de munca mia operat dor patru luni,si mi-a modificat si ingrosat cu pixu,ca si cand am lucrat 2 ani,.banii nu nea platit decat 20ron pe zi,si in aceste conditii nu a facut nici un virament C.A.S pentru a mise lua in calcul la pensionare.
Discuție carnet de munca
am lucrat la o sectie de confectii in 2008-2009,si in 2012,aproximativ 3 ani,am cerut carnetul de munca intru cat mi-am deschis un magazin,si patroana respectiva mi-a zis ca la pierdut,dupa multe insistente mil-a restituit si am constatat ca am modificari in carnetul de munca,nu mi-a virat contributiile la pensii,acesta erea si motivul pentru care nu-mi dadea carnetul,ce pot face intru cat banii ce mi-sau dat au fost mai putin viramentele,unde ma pot adresa intru cat nu mi-sau dat toti banii precum si modificarea din carnetul de munca.
Discuție autorizatie
unde putem sesiza ca intr-o casa de locuit functioneaza un atelier de confectii fara nici o aprobare,la casa respectiva,sau facut diverse constructii amenajari fara autorizatie,vecinii fiind deranjati.