avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 742 soluții astăzi
Forum Activitate danielmendeleac

Activitate danielmendeleac

trebuie neaparat sa-mi angajez un avocat?
mentionez ca nu am mai avut probleme cu organele statului pina la ceste incidente ,ma gindeam ca poate ar fi sanse sa se tina cont de acest lucru
sunt sanse sa se termine amindoua cazurile doar cu amenda?
sentinta se va da pentru fiecare caz in parte?
pedepsele se acumuleaza?s-au se va da cea mai mare?cum se procedeaza?
dosarele sunt la doua instante separate(constanta si mangalia)
Deci ,de la cele doua greseli la ce pot sa ma astept?Ce s-ar putea intimpla in cel mai rau caz,ptr cele doua sanctiuni.La ce as putea sa ma astept?
In luna iulie 2012 am avut permisul de conducere suspendat pe o perioada de 3 luni ptr viteza ,in peroiada de suspendare am fost depistat de organele de pol conducind in incinta portului,am dat o declaratie explicindu-le ca nu am stiut ca drumurile din incinta port sunt considerate drumiri rutiere.Dupa trecerea perioadei de suspendare ,am fost si am ridicat permisul fara probleme.In luna ianuarie am fost oprit si s-a retinut permisul de conducere ptr circulatia cu nr, rosii expirate ,ptr care am luat dovada de circulatie provizorie,la prelungirea acesteia (luna martie)cei de la pol mi-au retinut dovada pentru motivul ca abia acum a aparut dosarul ptr circulatia cu carnetil suspendat(luna septembrie).Ce ce poate intimpla?Care ar putei fi repercursiunile?