avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Activitate vlvboy

Activitate vlvboy

redlife a scris:

in momentul de fata se inmatriculeaza cu H.J definitiva si irevocabila la oficiul de inmatriculari?
La Tulcea nu a venit nimic la oficiul de inmatriculari.
La Tulcea nimic inca nu se inmatriculeaza deloc fara H.J,sunt niste incompetenti cu salarii de necrezut... Romanica noastra

Ce se mai aude la tine,ai reusit pana la urma sa inmatriculezi?
lucianbolocan a scris:

salut! sunt din Tulcea si am sentinta judec. din data de 05.03.13,favorabila dar cand m-am dus la serv inmatriculari nu au vrut sa-mi primeasca actele ptr ca nu le aproba centrul(Bucuresti).Sunt in data de 27.03.13 si nu mai am nr rosii de 7zile ,stau cu auto pe dreapta si nu stiu ce sa fac!Cred ca singura solutie este sa dau serv inmatriculari in judecata ptr ca nu respecta o sentinta judecatoreasca definitiva si irevocabila.Precizez ca am dat in judecata din data de 07.12.12.Multumesc!

Pe ce data ai fost sa inmatriculezi?De saptamana asta se inmatriculeaza din ce am vazut pe forum.

iondanci a scris:

Krissia a scris:

@iondanci

In Romania nu ma mai mira sa aud ca "nu se face ceva" . M-ar mira sa aud opusul.. Ceea ce se intampla acolo mie imi suna putin a \"abuz in serviciu\"...Luati masuri..


Din fericire s-a rezlovlat, azi au procedat la inmatricularea masini, evident dupa foarte multe sicane, si dupa ce am facut o sesizare la Prefectura si am trimis si un mesaj pentru presa locala


Bine ca s-a rezolvat se pare ca le-a venit mintea la cap si inmatriculeaza in toata tara.Drumuri bune va doresc.
@ iondanici

Pe mine nu ma mai mira nimic in tara asta,ma gandesc cu groaza ca in cazul refuzului trebuie sa dau in judecata politia si uite asa eu nu ma pot folosi de masina.Asteptam vesti bune,poate maine se rezolva si iti inmatriculeaza masina.Bafta.
Salutare,stie cineva care este situatia la Constanta,adica inmatriculeaza sau nu pe legea veche?Pe 12 aprile am si eu termenul cu taxa de poluare,am dat in judecata in decembrie2012.