avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 847 soluții astăzi
Forum Activitate icemanciprian

Activitate icemanciprian

Răspuns la discuția Reinmatriculare auto cu numere RO
in realitate este doar un duplicat dupa chitanta,care este pe numele primului propietar si mi-a fost inmanata pe loc,mai mult a durat sa stau la rand.Partea ciudata sa zicem asa...e ca cei de la ANAF din judetul meu au zis ca era practic imposibil sa recupereze pana si banii aceia atata timp cat toate actele necesare sunt la mine.asta imi da de gandit,si cred ca am sa renunt la masina.prea multa chinuiala.va multumesc pentru raspunsuri.
Răspuns la discuția Reinmatriculare auto cu numere RO
intr-un sfarsit am reusit sa fac rost de un duplicat dupa chitanta de la trezorerie...dar spre uimirea mea,cei de acolo mi-au spus ca jumatate din taxa a fost recuperata.este posibil asa ceva???dupa ce am facut putin scandal si evident am fost sustinut si de alti cetateni,cei de la ANAF mi-au spus ca mai exista o sansa deoarece nu a fost recuperata toata taxa si sa astept telefon de la ei.Voi ce parere aveti.va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Reinmatriculare auto cu numere RO
Am fost cu toate documentele necesare,la care ei au insistat sa le duc cel putin o copie dupa chitanta,ba chiar mi-au spus ca masina rezulta cu taxa platita.Cand am cerut in scris comunicarea refuzului,mi-au spus ca oricum nu pot face nimic deoarece au calculatorele din nou blocate.Am sa mai incerc odata saptamana viitoare...daca aveti si alte idei in legatura cu cazul meu,va sunt recunoscator pentru raspuns.
buna ziua,acum ceva timp am cumparat o masina inmatriculata pe Arges,cu taxa platita,dovada de la ANAF aproape toate in regula,numai ca ...pe spatele talonului era scris increedintata catre...am fost sa fac programare la RAR dar surpriza,mi-au spus ca au calculatoarele blocate...am tot insistat saptamani la rand,dar culmea e ca au fost deblocate odata cu intrarea timbrului de mediu 2013.Evident am ca am reincercat sa depun actele pentru transcriere de proprietate,numai ca in afara de adeverinta de la ANAF,acum au nevoie si de chitanta...lucru care eu nu il am.Ce e de facut???precizez ca masina a fost achizitionata de la un tip de samsar care nu are numele pe nici un act al masinii...eu detin toate actele masinii plus actul de vanzare cumparare.va multumesc anticipat si imi cer scuze pentru deranj.