avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1609 soluții astăzi
Forum Activitate Genygeny

Activitate Genygeny

Răspuns la discuția Prima casa diminuare credit
Imi pare rau ca m-ati inteles gresit ,eu am spus clar ca am primit preprobarea financiara din partea bancii nu a fost doar un calcul de principiu am scris acele detalii doar ca sa va puteti face o idee despre eligibilitatea mea .Despre raportul de evaluare nu pot sa va spun nimic banca a facut evaluarea iar eu n-am primit nici o informatie in legatura cu acest lucru pentru ca banca nu a primit acel raport de evaluare ci a fost trimis direct la bucuresti la centru .Acesta a fost raspunsul pe care l-am primit de la banca .
Răspuns la discuția Prima casa diminuare credit
Multumesc pentru raspuns.Am primit preaprobarea verbal ,Ni s-a spus ca banca acorda aceasta suma la salariu de 2300ron pe care-i am impreuna cu sotul ,Nu mai avem alte credite in afara de un card de credit in valoare de 2000ron pe care l-am declarat inca de la inceput pentru care n-am inregistrat nici o data restante .Avem un copil in intretinere care de asemenea a fost declarat ,nu inteleg ce s-a intimplat de ce la inceput am primit o suma si apoi alta suma mai mica cu 7000 de euro .N-am primit un raspuns clar de la banca .La inceput am fost informati ca apartamentul a fost subevaluat am cerut reevaluarea care ni s-a refuzat categoric apoi la insistentele noastre au mai dat un telefon si atunci au intorso ca de fapt noi nu suntem eligibili .Ce a putut interveni in aceasta noua evaluare financiara si de cite ori se face ,spuneti-mi va rog mai face si fondul inca o evaluare?
Răspuns la discuția Prima casa diminuare credit
Buna ziua ma numesc Geta vreau sa va multumesc pentru interes ce sa va spun inca sunt socata ,banca nu mi-a spus nici acum motivul real pentru care mi s-a diminuat creditul raspunsul la intrebarile mele a fost ;imi pare rau nu stiu .Spuneti-mi va rog ce sa fac?
Am facut credit si am primit preaprobarea a 23000 euro am gasit apartamentul,am facut antecontractul si am platit avansul ..Dupa evaluarea apartamentului ni s-a facut din nou evaluarea financiara si s-a diminuat creditul cu 7000 euro.Nedumerirea mea este de ce nu ni s-a spus de l-a inceput ca creditul care ni l-a preabrobat banca nu este sigur si daca nu dispun de alte resurse nu am nici o sansa sa cumpar apartamentul la suma care a fost stabilita si sa nu imi fac iluzii degeaba nu dupa trei luni de zile sa imi spuna lucrul acesta.Vreau sa stiu daca banca a procedat corect si daca toate bancile procedeaza la fel.