avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 741 soluții astăzi
Forum Activitate Marius2824

Activitate Marius2824

Răspuns la discuția Custodie minor
Daca dovedesc la divort ca am cele mai bune conditi pentru cresterea copilului si are cine sa o ingrijeasca cat timp eu sunt la servici. Cum ar fi camera copilului, baie si ai pot oferi tot ce este necesar si are nevoie un copil. As putea primi custodia copilului?
Răspuns la discuția Custodie minor
Majoritatea lucrurilor din casa sunt bunurile mele personale. Stam imreuna in aceleas conditi deoarece ea nu doreste sa se mute.
Răspuns la discuția Custodie minor
Nu am locuinta proprietate proprie, voi locui la parinti mei. Da pot angaja si o bona sa se ocupe de copil in timp ce sunt la servici, dar se poate ocupa si mama mea in timpul pe care eu il lipsesc. Este legal sa muncesc si sa am si indemnizatia deoarece ea nu a lucrat si sa dat o noua lege e dreptul mamei nu primesc indemnizatia intreaga doar 500 de lei. Eu am mai multe conditi pentru crestere in bune conditi a copilului decat ea. cred ca si aici va fi o mica probleme pt ea. Nu dispune de conditile necesare pentru cresterea copilului.
Răspuns la discuția Custodie minor
Buna ziua. Nu este alaptat de mama. Amandoi ne ocupam de cresterea copilului, locuim impreuna. Am si indemnizatia si muncesc deoarece asa s-au facut actele am primit si indemnizatia si drept de munca.
Locuim cu parinti ei. Lucrez iar timpul liber il petrec cu fetita. Ea este acasa cu fetita.
Răspuns la discuția Custodie minor
La cati ani poate decide minoru cu cine vrea sa stea? Va rog daca avti un raspuns pentru mine sa raspundeti pentru ca ami doresc sa ii fie bine copilului. Poate cu ajutorul dumneavoasta am sa pot face ceva in aceasta privinta. Multumesc tuturor
Răspuns la discuția Custodie minor
Locuieste cu parinti ei, doar maicasa lucreza si are un salar de 800 de lei. cum se vor intretine 3 adulti si un minor. Care ar fi conditile minime care ar trebui sa le aiba mama? Multimesc
Discuție Custodie minor
Buna seara. Am o rugaminte la dumneavoastra si va rog sa imi raspundeti. Sunt casatorit si am o fetita minora de un an, vreau sa divortez si stiu daca mi se va acorda custodia fetitei. eu consider ca mama nu va putea avea grija de ea deoarece nu are nici un venit sa se poata intretine nici ea si nici pe fata, iar conditile nu sunt favorabile pentru crestere unui copil. Ce ar trebui sa fac pentru a optine custodia minorului. Eu muncesc si indemnizatia pentru cresterea copilului e pe numele meu deoarece mama nu a lucrat niciodata si nu lucreza nici in prezent. Multumesc