avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 838 soluții astăzi
Forum Activitate mihaimitrea

Activitate mihaimitrea

citatul este:

"De la data intabularii imobilul ramane liber de ipoteci sau alte sarcini privind garantarea dreptului de creanta, creditorii putandu si realiza aceste drepturi doar din pretul obtinut"
"Toate ipotecile si celelate sarcini reale precum si drepturile reale se vor radia din oficiu"
Buna seara!
Sunt intr o situatie disperata! Am cumparat o locuinta acum un an prin Adjudecare-Licitatie de la un executor judecatoresc.In urma licitatiei si castigarii de catre mine am obtinut un act de Adjudecare-tine loc de Act de vanzare Cumparare.
IN acest act se spune clar ca toate datoriile se radiaza si ca apartamentul se vinde liber de sarcini.Eu mi am platit intretinerea luna de luna.Din cauza unor probleme sunt nevoit sa vand apartamentul.Am solicitat Asociatiei de proprietari o Adeverinta cum sa nu am datorii.Am primit raspunsul la care nu m as fii asteptat. Ca am datorii...defapt datoriile fostului proprietar...6000Ron si ma jantajeaza sa le platesc macar jumatate pentru a imi da aceasta adeverinta.Daca nu imi spun ca sa le fac o cerere si o sa mi raspunda in termen de 30zile....NEGATIV.
Debitele care se afla pe apartament sun ale fostului proprietar si sunt Radiate prin Actul de Adjudecare dar nu ma pot intelege cu niste oameni care nu au habar macar sa citeasca un act:in speta Presedinta Blocului si comitetul.
Va rog daca aveti vreun sfat pentru mine.
Va multumesc anticipat.