avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1010 soluții astăzi
Forum Activitate Alina2213

Activitate Alina2213

Răspuns la discuția divort cu copil minor
As dori sa stiu daca pleaca inainte de divort daca pot face ceva sa primesc eu custodia copilului. Are conditi mai bune ca mine. Eu nu dispun de multe lucruri pentru cresterea in bune conditi a copilului
Răspuns la discuția divort cu copil minor
Abandon de familie sau parasire de domiciliu
Răspuns la discuția divort cu copil minor
Buna ziua. Va rog frumos sa imi raspundeti, daca sotul meu paraseste domiciliu in care locuim impreuna cu copilul inainte de divort. Il pot da la parasire de domiciliu chiar daca nu are pe buletin adresa la care locuim?
Buna. am nevoie de sfaturi si indrumari va rog sa ma ajutati. Am 20 de ani sunt casatorita si am o fetita de un an. Casatoria noastra este un esec si sotul vrea sa divortam dar mie frica sa nu pierd custodia fetitei, deoarece eu nu am lucret niciodata si nu lucrez nici in prezent. indemnizatia pentru cresterea copilului e pe numele sotului care munceste. Locuiesc cu parinti si nu lucreza numai unul din ei. Nici sitoatia materiala nu e prea buna nu am camera copilului nici baie, stau intr-o casa cu 2 camere si bucatarie. Sotul are conditi si bani necesari pentru cresterea copilului in bune conditi. Va rog sa imi spuneti daca imi pot pastra copilul sau va primi sotul custodia fetitei. Ce conditi ar trebui sa am pentru aca sa primesc eu custodia fetitei? va multumesc mult tuturor