avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1886 soluții astăzi
Forum Activitate marvul

Activitate marvul

Bună ziua
Primăria a eliberat certificat de urbanism fals.
Am construit o casa cu toate actele în regula. La final am încercat sa extindem rețeaua electrica, eu împreună cu alți vecini, când am constatat ca strada noastră nu are un proprietar, ori dacă îl are nu îl cunoaștem nu îl găsim. În certificatul de urbanism este precizat domeniu public. În acest moment primăria spune ca de fapt ea nu este proprietar al străzii, ca de fapt este ceva cu punere în posesie și are destinația canal. Cine răspunde pentru toate acestea?
Răspuns la discuția termen de prescriere
la dosarul cesionat nu exista nici unul din urmatoarele documente: 1/. o situatie la zi a datoriei si componenta acesteia ; 2/ contractul de cesiune de creanta; 3/. dovada notificarii cesiunii catre mine. ; 4/. dovada inscrierii cesiunii in Arhiva Electronica de Garantii Reale Mobiliare. ce trebuie sa fac?
Răspuns la discuția termen de prescriere
deci nu pot formula contestetie in acest caz
deci sa inteleg daca prima firma de recuperari nu face nimic 2 ani si nici nu are de gand sa faca ceda creanta alteia care are la dispozitie tot 3 ani samd
Răspuns la discuția termen de prescriere
executorul judecatoresc imi arata o data din 2011 la care dosarul meu trece de la penultima firma la ultima mi-au trimis si mie o copie a documentului pe care nu am primit-o mandatul postal nu este semnat de mine si sustine ca acea e data la care a inceput sa curga prescrierea
dreditul meu de la o banca a fost cesionat in anul 2009 catre o firma de recuperare fara instintarea mea apoi acea firma il da altei firme samd. acum apare executorul judecatoresc care spune ca ma executa silit. in tot acest timp nu am primit nici o instintare. cum mai sta treaba cu termenul de prescriere de 3 ani