Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua Am construit o casa cu toate actele în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua Am construit o casa cu toate actele în regula. La ...

Bună ziua
Primăria a eliberat certificat de urbanism fals.
Am construit o casa cu toate actele în regula. La final am încercat sa extindem rețeaua electrica, eu împreună cu alți vecini, când am constatat ca strada noastră nu are un proprietar, ori dacă îl are nu îl cunoaștem nu îl găsim. În certificatul de urbanism este precizat domeniu public. În acest moment primăria spune ca de fapt ea nu este proprietar al străzii, ca de fapt este ceva cu punere în posesie și are destinația canal. Cine răspunde pentru toate acestea?
marvul, utilizator