avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Activitate ana_maria_s

Activitate ana_maria_s

Va multumesc frumos pentru raspuns!
Am uitat sa mentionez ca din anul 2012, februarie, sunt angajata la o firma. Doar ca in luna mai 2013 mi-am deschis si un SRL al meu. In aceasta situatia pot primi indemnizatia pentru cresterea copilului de la stat?
In luna mai a acestui an mi-am deschis un SRL, unde sunt asociat unic. In luna iulie am nascut, iar acum am ajuns la faza pentru a-mi depune actele pentru obtinerea indemnizatiei pentru cresterea copilului. Intrebarea este daca pot sau nu obtine aceasta indemnizatie, tinand cont ca am acest SRL? Mentionez faptul ca eu NU sunt angajata cu contract de munca in propria-mi firma. Multumesc frumos!
Va multumesc foarte foarte mult pentru lamurire!
Buna ziua,

Va rog sa imi spuneti daca sotul meu are datorie catre stat (mai exact Primarie) pentru un impozit pe masina neachitat de aproximativ 4 ani, eu pot primi subventia de la stat pentru cresterea copilului? Mentionez ca sunt insarcinata in 24 de saptamani, si aproximtiv in luna iulie (pe la jumatate voi naste). Pana in iulie nu avem absolut nicio posibilitate pentru achitarea impozitului la masina.

Multumesc anticipat,
Ana Maria