avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Activitate cataveiuvalentin

Activitate cataveiuvalentin

de ce nu se poate micsora pensia de intretinere pe care o achit lunar in valoare de 153 ron. minorei care a implinit 17 ani, nu mai fregventeaza scoala de 2 ani, traieste in concubinaj si la rindu ei are un copil. eu sunt singurul intretinator de familie am un venit de 1350 lei si inca 2 copii minori(unul de 9 ani si unul de 11luni iar sotia nu lucreaza) . am cerut in instanta micsorarea sau sistarea pensiei pe motivele de mai sus iar cererea a fost respinsa cica nu sunt suficiente motivele prezentate.(nu este suficient ca nu mai locuieste cu nici unul din parinti si are un copil si un barbat care o intretine?) ce motive ar trebui? ba mai mult dupa calculul domnului judecator ar trebui sa se mareasca pensia si sa achit 230 ron cica ar avea nevoie minora asta inseamna ca daca se redeschide procesul si ma da in judecata pentru marire de pensie va castiga. nedumerirea mea este de ce? eu pentru cine platesc pensie pentru ea sau......... (pentru copilul ei?)va rog am nevoie de un raspuns urgent deoarece la hotararea primita de respingere a cereriii de micsorare sau sistare a pensiei am dreptul de recurs in 15 zile. va multumesc.#-o