avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1765 soluții astăzi
Forum Activitate titi_deaconu

Activitate titi_deaconu

Buna ziua,

Va deranjez cu o intrebare legata de intocmirea unei fise privind pentru evidenta muncii.Sunt functionar la primaria Curtea de Arges si am in fisa postului si intocmirea adeverintelor de vechime printre care si cele pt CAP dat fiind faptul ca in arhiva primariei exista si documente CAP Curtea de Arges.Aceasta fisa este ceruta de casa de pensii petru calcularea timpului util pe baza raportului dintre volumul de munca efectuat de cooperator (totalul normelor realizate)si cel mai mic volum de norme planificate.
Problema este urmatoare :in fisa anuala pt evidenta muncii din registrele CAP-ul nu sunt trecute normele realizate(probabil nu a avut) .Exista vreo modalitate de calcul a acestora pe baza decontarilor in lei deoarece daca normele realizate nu sunt trecute in fisa nu-i poate fi calculata vechimea celui care iese la pensie ?
Multumesc anticipat.
o zi buna!!
Răspuns la discuția Benefeciere CCC
multumesc foarte mult:)
Răspuns la discuția Benefeciere CCC
Urmeaza sa nasc undeva pe 30.10.2013-5.11.2013.Ma incadrez pt CCC?
Răspuns la discuția Benefeciere CCC
Va multumesc foarte mult pentru raspuns.
Discuție Benefeciere CCC
Buna ziua,

Am nevoie de la Dvs.de un raspuns urgent.M-am angajat cu data de 19.11.2012.Am contract de munca pe perioada nedeterminata.Sunt insarcinata in aproape 2 luni(dupa calculele mele), inca nu am fost la medic sa stabileasca cat are sarcina.As naste cam la sfarsitul lunii octombrie -inceputul lui noiembrie.Pot beneficia de concediu de crestere a copilului si daca da care este perioada de 12 luni care se ia in calcul:noiembrie 2012-octombrie 2013?mentionez ca deocamdata nu stiu sigur data probabil a nasterii,urmand sa revin eu cu datele exacte pentru a-mi da un raspuns clar.Va multumesc