avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Activitate larisapopescu

Activitate larisapopescu

Discuție Poprire cont
Buna ziua,in 2008 am facut un credit la altex pentru niste electrocasnice,o suma mica in orce caz,am platit destul din credit apoi a ramas sotul responsabil cu acele rate de platit,(intre timp ne am despartit pana in prezent,dar nu suntem divortati).Dupa atatia ani am primit un email de la banca mea ca mi sa facut proprire pe cont!iar acest dosar a fost probabil trimis la o firma de recuperare..acel e mail ma anunta ca un domn la de la biroul judecatoresc ,nu i dau numele..nu stiu daca e bine sau rau...ca am de platit suma de 2582.37 ron.se mai poate face ceva in avantajul meu?intentionez sa mi inchid contul pt ca nu mai lucrez momentan si nu mai primesc salariu in contul bancar.am luat legatura cu d ul respectiv si nu mi a dat solutii alternative doar ca va trebui sa platesc acea datorie,ca unde ma voi angaja se va ajunge la angajatorul meu si mi se vor oprii banii direct de la ei daca nu am cont bancar pt salarii.. se mai poate face ceva? si daca da,ce anume? multumesc, anticipat
Discuție proces Avon
Buna ziua,am si o problema,incerc sa o scriu mai pe scurt...acum ceva ani in urma am fost reprezentat Avon,sa fie vreo 4-5 ani de atunci,datorita unor probleme de familie grave nu am mai putut plati factura care cred ca era de cateva milioane vechi,de curand am descoperit ca am fost data in judecata (azi am aflat)la judecatoria Cornetu,este un dosar din 2012sau 2013 cred,probabil ca acte au venit la adsesa veche din buletin,eu nu am nici un act,nici o citatie nimic! ce risc? ce se poate intampla?va rog sa ma ajutati cu un raspuns,multumesc