avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Activitate zayrus25

Activitate zayrus25

Va rog sa ma ajutati peste cateva zile voi ajunge la scoala de corectie nu conteaza motivul nu am facut nimic ilegal doar sunt dat de parinti trebuie sa mentionez ca am 15 ani va rog sami spuneti cum e acolo pt ca sunt speriat am auzit povesti ingrozitoare cum ca defapt e inchisoare pt minori si ca esti violat si batut de 3 ori pe zi va rog spunetimi cum e acolo cum se conporta detinuti gardieni cu tn si cu cat mai multe detali varog:sorry: multumrsc anticipat...
Buna am o problema, am 15 ani si locuiesc in oradea problema este cu parinti mei adica cu mama fiindca trebuie sa mentionez ca tatal meu nu mai locuieste cu noi si rar il vad plus ca am o relatie proasta cu el dar nu asta e problema mama mea ma maltrateaza prin urmatoarele lucruri de la un tinp tot (adica de la vreo 12 ani) de atunci ma bate destul de des cu sucitoarea pot sa mentionez si cu linguri de lemn etc astea pot sa mentionez ca sau diminuat in ultima luna' la fel am fost des amenintat ca ma omoara si a ajuns sami spuna ca ma uraste si ca abia asteapta sa ma vada suferind, de 4 luni nu mai am acces la conputer chiar si acest topic il scriu de pe smartphonul luat de tata , de 3 luni sunt nevoit sa imi fac singur de mancare pt ca ia nu mai gateste iar de curand a spus ca nu ma mai creste si asa face de vreo cateva zile sunt nevoit sa mananc ce resturi gasesc prin casa am sa va si explic dece sunt asuprit astfel in cazul in care credeti ca sunt un copil mai prost si rau nu e asa cel putin prost nu in urma mai multori teste de inteligenta autorizate(nu de pe internet sau cv de genu) s-a dovedit ca sunt printe primi 5 la cei mai inteligenti oameni (asta cel putin in romania pt ca testele erau pe tara) avand si un IQ de 119 poate de aici venind problema mea fiindca am luat pedepsele ei altfel si nu m-am indreptat pt ca nu mi se pare normal sa faci un bine unui om dupa ce tia facut rau , lucrurile rele care leam facut fiind si eu obraznic no ascultam i mancam din mancare etc despre casa de copi stiu ca nu pot ajunge in acel loc pt ca am depasit varsta si nustiu unde sa merg toata ziua fac foame nu ne vorbim stau inchis in camera in tinp ce ia se vede cu iubitul ei cand i amintesc de normele legale spune ca nui obligata sa ma creasca si ca daca no ascult ia poate face ce vrea cu mn nu am la cine sa ma duc rude nu si aici clar nu mai pot trai spunand clar ca ma uraste si nu doar la nervi eu avand conportamentul unui adolescent practic de la lucruri banale de ex ea a spus ca nu ma va ierta niciodata pt ca am mers la baschet fara sa i cer voie . deci chiar nu stiu ce sa fac datorita lipsei de hrana am ajuns sa ma simt epuizat si ametesc deseori mam gandit sa sun la protectia copilului dar mie frica sa o fac desi nu exclud optiunea si chiar daca voi suna eu nu stiu unde asi putea pleca in oradea plus ca daca ar fi vorba sa ne trimita la un psiholog sa discutam pt ca am fost deja la 3 psihologi si nau fost de folos chiar am nevoie de ajutor va rog seriozitate