avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 939 soluții astăzi
Forum Activitate genupatogenu

Activitate genupatogenu

in primul rand tin sa va multumesc pentru raspuns. In ceea ce priveste pe agentul care mi l-a suspendat, nu a avut bunavointa a ma informa asupra acestor chestiuni legale pe care doar un avocat le poate stii, daca ma informa cu siguranta nu mai eram in situatia asta. iar in ceea ce priveste carnetul meu , figurez cu carnet romanesc.Am fost sa dau si testul 13/15 dar cei de acolo mi-or spus ca nu se poate sa fac nimic si m-au invitat sa parasesc sala, nici ei nu erau la curent cu situatia asta .
am lucrat in Spania si a trebuit sa-mi preschimb permisul romanesc in permis spaniol, dupa vreo trei ani am revenit in Romania si am circulat cu permisul spaniol fara nici o problema pana intr-o seara cand am fost oprit in trafic si am fost testat cu alcooltesterul, nu am avut mult dar destul cat sa mi se suspende permisul pe trei luni, ulterior am aflat de la o cunostiinta ca trebuie sa depun o cerere prin care sa specific ca o sa-mi ridic permisul de la Politia cere mi l-a suspendat, am redactat acea cerere si am depus-o la politia respectiva (mentionez ca trecusera 10 zile) la care mi s-a spus ca deja permisul meu a fost trimis in Spania (in data de 11.12 mi s-a suspendat si in data de 13.12 deja a fost trimis). Tin sa precizez ca atunci cand m-or verificat in baza de date eu figuram cu permis romanesc, de aici am dedus ca cei din Spania nu l-au trimis in Romania spre anulare. Intrebarea mea este cum fac sa-mi recuperez oricare din permise , pentru ca acum circul fara nici un permis fizic? Astept sfaturi . Ma gandeam sa-l declar pierdut pe cel romanesc, ce zice-ti, ar fi o solutie?