avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 627 soluții astăzi
Forum Activitate corando

Activitate corando

Parata in urma unei hot def a fost obligata la plata unei pensii de 396 euro/luna ptr cei 3 copii minori , pensie pe care nu a platit-o niciodata , acumulandu-se 21000 euro ptr care am facut plangere penala ptr abandon de familie . In acesti ani s-a ascuns de autoritati fiind depistata cu ajutorul interpolului , aducandui-se la cunostinta ca este cercetata penal si dosarul va merge in instanta . Parata crede ca solicitand custodia copiilor va scapa de plata pensiei de intretinere . Am depus la dosar probe din care rezulta ca este o femeie imorala , traind in concubinaj in italia , unde are un copil de 7 ani , avand un amant de 28 ani si unul de 70 ani cu care s-a afisat pe pagini de facebook . Sper ca instanta v-a lua in consideratie aceste probe . Orcum va multumesc inca o data ptr. raspunsuri .
multumesc de raspuns dar nu e vorba de custodie comuna
Acum 8 ani am obtinut o hatarare definitiva si irevocabila ptr custodia celor 3 copii minori . Am introdus actiune de recalculare pensie de intretinere si parata face o cerere reconventionala in care cere custodia si stabilirea de domiciliu a minorilor la subsemnata in italia sau drept de vizita ceea ce nu a mai cerut niciodata . Poate instanta sa-i dea castig de cauza ? Multumesc