avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Activitate LintoiuVasile

Activitate LintoiuVasile

Răspuns la discuția popriri pe salariu
chiar daca imprumutul nu a fost ipotecar? sunt imprimuturi ptr nevoi personale? oare nu poate face dovada ca a ramas vaduva si ca nu mai poate plati? caci imprumuturile i-au fost acordate ptr ca era impreuna cu tatal meu.
Răspuns la discuția popriri pe salariu
multumesc mult pentru raspuns
bunuri , nu stiu ce sa spun
casa in care stam a fost a bunicului si nu a fost facuta mostenirea pe urmas tatal meu fiind singurul copil
casa se imparte intre mama, eu si sora mea
dar e pe numele bunicului
Buna ziua. As dori si eu un raspuns (sfat) la problema urmatoare.
Mama mea in urma cu 8 ani, si mai inainte, a facut niste imprumuturi care i-au fost acordate pentru ca era impreuna cu tatal meu. De 4 ani este singura, tata a murit si nu a mai avut posibilitatea sa plateasca. Acum i-a venit popriri pe salariu de la trei banci sin 11 mil salariu net i s-au oprit 8 mil (cu sporuri realizate). Ea spune ca urmeaza sa vina poate in viitor si celelalte 2 banci.
Intrebarea mea este daca exista vreun alt mod de solutionare decat poprirea asta pe salariu sau macar mai putin. Nu stie unde sa mearga sa verifice daca se mai poate face ceva fiind fara tatal meu si bani de avocat nici atat nu are. Sigurul ei gand acum este de a renunta la viata.
Va rog daca puteti sa-mi dati un sfat.
Cu mii de multumiri,
Lintoiu Vasile