avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1988 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters289205

Activitate ContSters289205

Răspuns la discuția Teren
Iti multumesc :)
Răspuns la discuția Teren
Pai la o intelegere pasnica nu s`a ajuns, de aceea pun o mie de intrebari :)
Ce ma sfatuiti sa fac? Si daca merita,adica daca am sanse sa obtin ceva.
Sunt aliat cu celalat frate.

M`am saturat sa traiesc discriminat si mizer,cand ceilalti frati se rasfata in luxuri care trebuiau impartite.Vreau doar ce este al meu :)
Răspuns la discuția Teren
Si daca fratele a donat inapoi mamei o parte mica si mama mi`a donat mie,mai pot cere reductiune?
Pot cere reductiune de la amandoi frati nu?
Nu am inteles prea bine la calculul activului net fictiv.Va fi nevoit sa`mi dea alt pamant?

Toate acestea dupa decesul mamei nu?

Iti multumesc inca odata ca ma ajuti.
Răspuns la discuția Teren
Da,a fost cu semnatura mamei.
Iti multumesc enorm pentru raspunsuri.
Mai am cateva intrebari sper ca nu te deranjeaza.Ce o sa se intample daca pamantul donat este deja vandut?
Si daca unul din frati imi da o parte din teren mai pot apela la reductiunea liberalitatilor excesive?
Răspuns la discuția Teren
Imi cer scuze ca nu am fost destul de explicit

Primul frate a luat partea de teren cea mai mare pe care se lucra,acesta l`a vandut la randul lui imediat si acum se afla un cartier de blocuri.
Al doilea a luat partea de teren unde se afla casa mamei si a mai construit o casa.

Terenul a fost donat cu sau fara stiinta mamei.Ce ma sfatuiti sa fac?
Discuție Teren
Buna ziua,se dau urmatoarele date

Suntem 4 frati si o parcela de pamant cu mama fiind propietara.Doi din fratii mei au convins`o pe mama sa semneze dandu`le doar lor singurul teren.Mentionez ca aceasta s`a intamplat in urma cu cativa ani si pe rand.Odata i`a dat unui frate ,apoi celuilalt.
Tin sa anunt ca nu sunt familiarizat cu aceste treburi,tocmai de aceea intreb daca este legal si daca se poate face ceva in aceasta privinta,eu si celalat frate am ramas pe dinafara.

Multumesc.