avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 383 soluții astăzi
Forum Activitate alexm91

Activitate alexm91

Buna seara
In data de 08.09.2014 am suferit o artroscopie la genunchi dupa o ruptura de menisc.Medicul care m-a operat mi-a spus ca imi poate da maxim 5 saptamani de concediu medical in conditiile in care locul meu presupune efort sustinut iar eu nu sunt nici pe departe refacut.Cum sa porcedez?
Da cu siguranta o sa revin cu un raspuns din partea celor de la ITM
O sa sun maine ca astazi nu mai au program
Ok am inteles. Se paote reclama undeva nu de alta dar sa nu cada si altii in plasa
Si mie imi este teama ca este ceva in neregula.Garantia este pentru masina nu pt training si trebui data integral in baza unui contract.ce ma sfatuiti sa fac?
Da ok pt masina dar ei dupa 15 zile au zis ca imi dau garantia inapoi.practic dupa ce se termina training-ul. Mie imi este frica sa nu fie o teapa si sa dispara cu banii mai ales ca firma nu este din orasul meu
Buna ziua
Am fost la un interviu pentru postul de agent vanzari.Mi s-a spus ca trebuie data o garantie de 200 de euro pentru o perioada de 15 zile, perioada in care o sa fac un training.Garantia este pentru masina pe care o primesc ca sa fie ei siguri ca nuo livesc etc.Intrebarea mea este: este legal sa se ceara o asemenea garantie atata timp cat nu am gestiune?