avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 998 soluții astăzi
Forum Activitate Danyca

Activitate Danyca

Da, am rezolvat totul.
Aveti toate informatiile necesare in posturile de mai sus.

Bun, m-am lamurit cu toate.
Sper sa nu intampinam probleme din cauza faptului ca buletinul este expirat.
Va multumesc mult pentru informatiile oferite si indrumarile exacte pe care mi le-ati oferit !!

O zi buna va doresc !
Bun, cu actele m-am lamurit.

Unde trebuie sa se deplaseze mama, impreuna cu prietena ( proprietara, respectiv persoana care va fi luata in spatiu ) ? Locuim in Bucuresti, Sector 2.
La sectia de politie de care apartinem, la primaria sectorului 2, sau la primaria capitalei, ori in alta parte ?
Buna ziua,

As dori sa stiu ce conditii trebuiesc indeplinite si ce documente sunt necesare pentru luarea in spatiu a unei persoane ( prietena mea ) care are domiciliul in alta localitate decat cea in care locuiesc eu ?!
Precizez ca persoana mai sus mentionata are buletinul expirat de aproximativ 2 luni, iar pentru a-l schimba trebuie sa se deplaseze din Bucuresti, in Slobozia ( prea multa bataie de cap, drumuri multe si bani cheltuiti )
As prefera ca ea sa-si schimbe adresa din buletin cu cea la care locuieste in momentul de fata..

Apartamentul in care locuiesc, si in care doresc s-o iau in spatiu pe prietena mea, este pe numele mamei mele, care locuieste aici.

In apartament ( apartamentul are 3 camere ) locuim 6 persoane (inclusiv prietena mea) dintre care doar 4 figureaza in buletin cu adresa de aici, celelalte 2, avand domiciliul in alta parte. Una din cele doua este prietena mea.

Inteleg ca eu nu am dreptul de a lua pe cineva in spatiu, si ca doar mama va putea face asta. Dansa nu are nimic impotriva, doar ca nu stie, de fapt, nu stim ce acte sunt necesare si unde trebuie sa ne deplasam.

Daca m-ati putea ajuta cu niste raspunsuri, v-as fi foarte recunoscator !

Imi cer scuze daca am scris prea mult, am vrut doar sa dau toate detaliile care v-ar putea ajuta sa-mi raspundeti la intrebari.

Va multumesc pentru timpul acordat !!

Cu stima.

I. Ionut.